Odszkodowania za wypadek na chodniku

Kancelaria LEG-ART świadczy pomoc w dochodzeniu odszkodowań (na terenie miast, takich jak Rzeszów czy Przemyśl) za szkody powstałe w związku z różnego rodzaju potknięciami i upadkami: na śliskim, uszkodzonym, krzywym nieuprzątniętym, oblodzonym, chodniku, schodach, drodze, posadzce w supermarkecie lub innym obiekcie przestrzeni publicznej.

Takie zdarzenia często miewają poważne konsekwencje, bywają niebezpieczne, zagrażają zdrowiu a niekiedy nawet życiu poszkodowanej osoby. Często dochodzi do skręceń kończyn, stłuczeń, wstrząśnień przerwania ciągłości skóry, złamań i innych uszkodzeń.

Według polskiego prawa ten, kto jest winien wyrządzonej szkody, ma obowiązek ją naprawić (415 k. c.), a więc podstawą do ubiegania się o odszkodowanie w przypadku obrażeń związanych z upadkiem jest odpowiedzialność konkretnego podmiotu: instytucji lub osoby, która powinna była zadbać o właściwy stan nawierzchni (podłogi, chodnika, drogi). Powodem szkody może okazać się także czyjeś zaniechanie (np. niezgrabienie liści z chodnika) albo działanie (np. rozkopanie chodnika), które miało bezpośredni wpływ na powstanie uszkodzenia.

Przemyśl leży w południowo-wschodniej Polsce, nad rzeką San. Dawniej było to miasto królewskie, dziś stanowi część województwa podkarpackiego i jest ważnym węzłem komunikacyjnym, głównie z uwagi na pobliskie przejście graniczne w Medyce. Nic dziwnego, że właśnie tutaj swoje siedziby mają m. in. Izba Celna, Oddział Celny Kolejowy oraz Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

W Przemyślu znajdują się ważne zakłady, takie jak Pollena Astra (fabryka farb i pomocy szkolnych), Polna (przedsiębiorstwo produkujące automatykę przemysłową), Fanina (fabryka wyrobów elektromechanicznych), Sanwil (zakład produkujący tkaniny powlekane) czy Inglot (firma kosmetyczna).

Odbywają się tu też ważne cykliczne imprezy kulturalne.