Sprawdź, czy należy Ci się zwrot prowizji bankowej

Prowizja bankowa od kredytu to jednorazowa opłata, którą pobiera bank, kiedy wypłaca kredyt. Bank pobiera pieniądze w dwóch przypadkach — kiedy wypłaca środki na konto albo gdy dolicza je do raty kredytu. Skutkiem tego jest wyższa kwota miesięcznej raty.

Warto ubiegać się o zwroty prowizji, ale niestety ponad 96% osób w Polsce, nawet nie jest świadoma swojego prawa do tego, ponieważ bank bez interwencji klienta nie zwróci dobrowolnie takiej refundacji. Mamy na uwadze to, że prowadzenie takiej sprawy nie jest rzeczą prostą, dlatego służymy Ci pomocą w przeprowadzeniu całej sprawy bez ponoszenia żadnych kosztów – zwrot prowizji od pożyczki oferujemy.

Do zwrotu prowizji bankowej kwalifikują się trzy sytuacje: jeśli kredyt lub pożyczka została spłacona przed umówionym terminem zawartym w umowie, dokonania konsolidacji kredytu lub przeniesienia (refinansowania) go do tego samego lub innego banku.

Warto wiedzieć o tym, że jeśli kredyt/pożyczka zostały skonsolidowane kolejny raz, wtedy najnowsza umowa spłacająca poprzednią także podlega zwrotowi. Zaciągane kredyty lub pożyczki podlegają zwrotowi prowizji zarówno jeśli były one celowe, na przykład remont mieszkania, jak również, jeśli nie miały jednego, konkretnego celu, tak zwane chwilówki. Przed skorzystaniem z pomocy w odzyskiwaniu prowizji, warto wcześniej przygotować sobie odpowiednią dokumentację, zawierającą kopie pierwszych stron każdej umowy o kredyt czy pożyczkę, a także potwierdzenie spłaty, co ułatwia współpracę obu stron.