Wypadek w czasie pracy w gospodarstwie? co robić.

Jeśli podczas prac w gospodarstwie rolnym dochodzi do wypadku, w którym ucierpią ludzie (będą pokaleczeni, ranni) to pierwszym odruchem jest z reguły zwrócenie się o pomoc do lekarza w szpitalu lub najbliższej placówce opieki medycznej. Gdy chcemy z powodu takiego wypadku domagać się odszkodowania, powinniśmy udać się do profesjonalnej firmy odszkodowawczej, w której doświadczony prawnik udzieli nam rzetelnych informacji na temat przysługujących roszczeń. Taką firmą jest z pewnością Ubi ius.

Odszkodowania rolnictwo
Odszkodowania rolnictwo

Decyzji o wyborze doradcy nie powinniśmy podejmować tuż po wypadku, pod wpływem silnych emocji. Lepiej podejść do tego tematu ze spokojem i rozwagą, sprawdzić opinie na temat poszczególnych firm. Najpierw zadbajmy o nasze zdrowie, później zajmijmy się sprawą odszkodowania za obrażenia, doznane krzywdy czy też pogorszenie ogólnej kondycji.

Często towarzyszący nam po wypadku szok, jakiego doznajemy z powodu silnych emocji sprawia, że nie zauważamy dolegliwości somatycznych ani nie zdajemy sobie sprawy z obrażeń Możemy nawet nie czuć wtedy bólu. Jednak po jakimś czasie ( kilka godzin lub dni ), gdy emocje opadną a stres powypadkowy zanika, zauważamy, że w naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego. Zaczynamy odczuwać zawroty głowy, bóle kręgosłupa szyjnego. Dosięgają nas problemy z koncentracją, jesteśmy rozdrażnieni lub odnotowujemy inne niepokojące symptomy. Wszelkie tego typu objawy powinny nas zmotywować do niezwłocznej wizyty u lekarza lub na szpitalnym oddziale ratunkowym. Nie można lekceważyć żadnych, nawet drobnych objawów.

Zwrócenie się o pomoc do lekarza specjalisty jest konieczne, gdy chcemy ubiegać się o odszkodowanie z tytułu szkód poniesionych w wypadku podczas prac w gospodarstwie.

Warto gromadzić wszelką dokumentację medyczną oraz dowody opłat za specjalistyczne zabiegi wykonywane w gabinetach prywatnych. Jeśli wymagamy niezwłocznej pomocy i korzystamy z usług odpłatnych, ponieważ okres oczekiwania na leczenie w publicznych placówkach zdrowia w ramach NFZ jest zbyt długi, pamiętajmy o zabraniu rachunku lub faktury VAT. Warto również kupować w ten sposób (faktura VAT wystawiona na poszkodowanego) wszystkie leki, środki medyczne i opatrunkowe niezbędne podczas leczenia i niwelowania skutków wypadku.

Należy zachować również bilety i poświadczenia opłat za dojazdy do ośrodków medycznych oraz rehabilitacyjnych i to zarówno poszkodowanego, jak i rodziny, która odwiedzała go w szpitalu. Można zachować zniszczoną lub uszkodzoną podczas wypadku odzież lub wykonać zdjęcie zniszczonych ubrań.

Sprawy dotyczące dochodzenia roszczeń z tytułu rozstroju zdrowia lub uszkodzenia ciała są z reguły bardzo skomplikowane. Dodatkowo przy tego typu sytuacjach zakres roszczeń, o które możemy się ubiegać, jest dość rozległy i często nie wiemy, że określone skutki wypadku również podlegają rekompensacie. Dlatego mądrym wyborem w tej sytuacji będzie skorzystanie z profesjonalnych usług firmy Ubi ius. Nasz doświadczony prawnik wie, jak szybko i skutecznie uzyskać maksymalną kwotę odszkodowania. Sprawdzi wszelkie potencjalne źródła, z których można ubiegać się o odszkodowanie, w tym polisy OC, NNW, z ubezpieczenia społecznego czy ubezpieczeń na życie.