Zachowek – adwokat Łódź od zachowków

Oferta Kancelarii Adwokaci Michał Jóźwik oraz Damian Majda z siedzibą w Łodzi skierowana jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Tworzymy zespół, którego celem jest kompleksowe doradztwo prawne Klientom, którzy działają w różnych sektorach gospodarki. Na naszą poradę mogą liczyć podmioty gospodarcze z terenu całej Polski.

Oferujemy następujące usługi: udzielanie porad prawnych, sporządzanie pozwu o zachowek, reprezentowanie przed sądem w sprawach o zachowek i inne. Prawo do zachowku jest bezpośrednio powiązane z prawem spadkowym i kwestiami związanymi z ważnością testamentu. Zachowek to prawo do żądania części spadku w sytuacji, w której zmarły nie zostawia danej osobie nic w testamencie. Prawo do zachowku posiada każda osoba, która byłaby w naturalny sposób spadkobiercą z ustawy, gdyby nie testament o określonej treści, który ją prawa do spadku pozbawił. Adwokat prowadzący daną sprawę może dokonać pewnych czynności związanych z prawem do zachowku. Są to:

  • Konsultacje prawne dotyczące ważności testamentu oraz ustalenie tego, czy Klient ma prawo do zachowku
  • Ocena prawna skuteczności wydziedziczenia Klienta przez zmarłego
  • Obliczenie wysokości zachowku, który przysługuje Klientowi
  • Sprawdzenie tego, czy roszczenie o zachowek nie przedawniło się
  • Wejście na drogę postępowania sądowego. Reprezentacja Klienta

Przedstawiliśmy schemat ogólnie przyjętych działań, jednakże każdego Klienta traktujemy indywidualnie, biorąc pod uwagę jego sytuację. Sprawa o zachowek wymaga rozległej , specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa spadkowego oraz dokładnego przygotowania. Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu profesjonalną poradę i wsparcie na każdym etapie postępowania, zapraszamy do skorzystania z usług naszej kancelarii.

W ofercie kancelarii jest też obsługa prawna przedsiębiorców Łódź, łódzkie. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie.